18.03.2020/12:40

Nie tylko Orlen. KGHM również wyprodukuje płyn do dezynfekcji

Kolejna państwowa spółka poinformowała o rozpoczęciu produkcji płynu do dezynfekcji rąk. KGHM Polska Miedź planuje, że dziennie będzie produkować 20 ton specyfiku.

„Rozpoczynamy produkcję płynu do dezynfekcji rąk Nitrosept w wariancie podstawowym i wzmocnionym H2O2. Dostarczymy go do szpitali, urzędów i firm” – podała spółka na Twitterze Poinformowała też, że dzienna produkcja płynu w najbliższych dwóch tygodniach wyniesie 20 ton.

KGHM Polska Miedź jest trzecią państwową spółką, która produkuje płyn aseptyczny. Wcześniej płyny do dezynfekcji rąk wypuścił na rynek koncern PKN Orlen.

Przypomnijmy, że wprowadzenie przez spółkę paliwową do sprzedaży detalicznej płyny dezynfekującego w cenie 95 zł za 5 litrów wywołało lawinę negatywnych komentarzy internautów. Firma początkowo tłumaczyła, że to cena „znacznie poniżej średniej rynkowej”, ostatecznie jednak ugięła się i obniżyła cenę do 49 zł za opakowanie o takiej samej pojemności.

Także Polfa Tarchomin, która jest kontrolowana przez państwo, od kilku dni produkuje płyn do odkażania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.