30.11.2016/14:28

Nie tylko sprzedający, ale i kupujący w niedzielę pójdą do więzienia?

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych zapisów zawartych w przygotowanym przez NSZZ "Solidarność" projekcie ustawy zakazującej handlu w niedziele jest ten, który dotyczy potencjalnych kar za złamanie takowego zakazu. Związkowcy domagają się kary do dwóch lat pozbawienia wolności dla osób, które "dopuszczą się handlu" w niedzielę. Prokurator krajowy ostrzega, że zapis ten jest nieprecyzyjny i spowodowałby, że kara groziłaby nie tylko sprzedawcom, ale również... klientom sklepów.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Tomasz 01.12.2016

    Szkoda, że mądra Solidarność jest już na emeryturze, lub zakończyła swoja pracę w 1989 roku. Ci co zostali i kierują nią teraz powinni się leczyć. I powinni zacząć się leczyć jak najwcześniej bo będzie coraz gorzej. Choroby umysłu pogłębiają się.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.