24.06.2019/14:53

Nie żyje Kazimierz Pazgan, założyciel Konspolu

W nocy z piątku na sobotę 22 czerwca, w klinice w Zabrzu zmarł Kazimierz Pazgan – założyciel firmy Konspol i jeden z najbogatszych Polaków. Miał 71 lat.

Kazimierz Pazgan urodził się 4 marca 1948 roku w Starej Kamienicy. W 1982 roku założył firmę Konspol, która stała się znana na terenie całego kraju, jak również za granicą. Kazimierz Pazgan był także jednym z współtwórców Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu – WSB-NLU. Był znany również z wielu inicjatyw gospodarczych i społecznych.

22 kwietnia 2014 r., Rada Miejska Nowego Sącza podjęła uchwałę o przyznaniu Kazimierzowi Pazganowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza

„Z głębokim smutkiem informujemy, iż wskutek wieloletniej choroby serca, odszedł do wieczności nasz ukochany Prezes Kazimierz Pazgan” – czytamy na stronie internetowej Konspolu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.