27.06.2020/10:56

Niedziela wyborcza będzie jedną z nielicznych niedziel handlowych w tym roku

Najbliższa niedziela będzie nie tylko niedzielą wyborczą, ale również niedzielą handlową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w całym 2020 roku handel we wszystkich sklepach prowadzony może być zaledwie w siedem niedziel.

Od stycznia tego roku ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele obowiązuje już w pełnym wymiarze, co oznacza, że liczba niedziel handlowych zmniejszona została do minimum. W tym roku sklepy mogą funkcjonować na zwykłych zasadach jedynie w niedziele przypadające 26 stycznia, 5 i 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia.

To oznacza, że po obecnym weekendzie czekają nas już tylko trzy niedziele handlowe do końca roku: jedna na koniec wakacji, a potem - po bardzo długiej przerwie - dwie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele nie zostanie w najbliższym czasie znowelizowana, to również w kolejnych latach handel w Polsce dozwolony będzie zaledwie w siedem niedziel rocznie.

Dla porównania, w minionych latach, gdy zakaz handlu wdrażany był w Polsce stopniowo, mieliśmy do czynienia z 23 niedzielami niehandlowymi i 29 handlowymi (2018 r.), a następnie 37 niedzielami niehandlowymi i 15 handlowymi (2019 r.).

Zobacz także:
Stanisław Szwed: Jest za wcześnie, by odnieść się do propozycji zawieszenia zakazu handlu w niedziele
OECD rekomenduje Polsce zawieszenie zakazu handlu w niedziele

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.