17.08.2018/10:47

Niedzielny protest związkowców z Makro przeniesiony

Zapowiadany na niedzielę 19 sierpnia protest związkowców „Solidarności” z Makro odbędzie się przy Al. Krakowskiej obok lotniska im Fryderyka Chopina, nie zaś na parkingu pracowniczym Centrum Wsparcia Biznesu, jak wcześniej zapowiadano. Przyczyną zmiany lokalizacji jest brak zgody zarządcy tego terenu na zgromadzenie.

Przypomnijmy, że zapowiadany na najbliższą niedzielę 19 sierpnia protest to zdaniem związkowców „Solidarności” efekt „fiaska rozmów płacowych z pracodawcą”. Związkowcy żądają wzrostu płac po 400 zł brutto dla wszystkich pracowników, domagają się dodatków stażowych wynoszących 1 proc. płacy minimalnej, wypłacany co miesiąc za każdy rok przepracowany po okresie pięcioletniej karencji.

Zdaniem protestujących rozmowy na temat tych podwyżek miały zakończyć się w marcu br., ale zarząd Makro odwleka je do jesieni.

W oświadczeniu Makro, które redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl otrzymała na początku sierpnia, Magdalena Figurna, szefowa PR i komunikacji w Makro Polska napisała m.in., że firma jest otwarta na dialog, zaś w ostatnim czasie, mimo licznych zmian personalnych, także na najwyższym szczeblu (w czerwcu Dominik Branny zastąpił Erica Poirier w fotelu prezesa) pracodawcy udało się dwukrotnie spotkać z przedstawicielami związków.

Jak podkreśliła Figurna, pracodawca jasno określił chęć powrotu do rozmów dotyczących negocjacji płacowych po zakończeniu roku finansowego przez spółkę, czyli po 30 września 2018 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.