08.08.2018/10:07

Rosyjski Media Markt oddaje towary za ułamek ceny. Niemcy liczą dni do odejścia

Sieć sklepów Media Markt w Rosji przeżywa oblężenie. Wyprzedaże sięgające 70 proc. spowodowały przeciążenie serwerów i zakłócenie pracy sklepu internetowego.

Jak informuje dziennik „Wiedomosti”, Media Markt rozpoczął likwidację asortymentu przed wyjściem z rosyjskiego rynku. Obniżka cen niemieckiego detalisty na elektronikę i sprzęt gospodarstwa domowego sięga 70 proc.

Spółka wyprzedaje w Rosji dziesiątki tysięcy towarów począwszy od dużego sprzętu gospodarstwa domowego i smartfonów do komputerów i sprzętu dla graczy. Wyprzedaż potrwa do końca sierpnia.

Tak duże wyprzedaże uruchomiły lawinę zamówień składanych za pośrednictwem sklepu internetowego sieci. Już w ubiegły piątek Media Markt poinformował, że w ciągu z globalną wyprzedażą i wzrostem liczby użytkowników serwisu mogą pojawić się zakłócenia w pracy sklepu internetowego.

Przypomnijmy, że w czerwcu, właściciel niemieckiego detalisty – firma Ceconomy porozumiała się w sprawie sprzedaży sieci sklepów rosyjskiej grupie Safmar należącej do biznesmena Michaiła Guceriewa, która rozwija sieci sklepów o podobnym profilu pod szyldami M.wideo i Eldorado. Niemcy mają otrzymać 15% w grupie M.wideo.

Finalizacja transakcji została zaplanowana na III kwartał br. Wartość transakcji wyniesie 470 mln dolarów. Po zakończeniu procesu sprzedaży marka Media Markt opuści Rosję. Sklepy działające obecnie w ramach tej sieci zmienią szyld na M.wideo i Eldorado. Rebrending sieci sklepów Media Markt zakończy się w II kwartale 2019 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.