06.05.2020/18:57

Niemcy odmrażają handel w dużych sklepach

Kanclerz Angela Merkel i premierzy krajów związkowych uzgodnili dziś, że zniosą zakaz prowadzenia działalności dla placówek o powierzchni sprzedaży powyżej 800 mkw. podaje agencja dpa-AFX.  

Obecnie władze pracują nad szczegółowymi wytycznymi w zakresie maksymalnej liczby klientów i personelu w sklepach, a także wymaganiami higienicznymi, jakie mają w nich obowiązywać. Już teraz mieszkańcy Niemiec idąc na zakupy mają obowiązek noszenia maseczek. 

Małe i średnie sklepy spożywcze za naszą zachodnią granicą zostały ponownie otwarte 20 kwietnia. Nie dotyczyło to jednak placówek liczących powyżej 800 mkw. powierzchni sprzedaży. Jak tłumaczyła Angela Merkel ograniczenie to miało zapobiec przepełnieniu centrów miast. Spotkało się jednak z ostrą krytyką ze strony przedstawicieli handlu, którzy podnosili, że takie rozwiązanie ogranicza konkurencję. Ponadto reguła 800 mkw. została już zmodyfikowana w niektórych krajach związkowych. Przykładowo w Bawarii w najbliższy poniedziałek, 11 kwietnia wszystkie sklepy, niezależnie od ich wielkości, będą mogły znowu działać.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.