02.02.2020/11:41

Niemieckie sieci Edeka i Rewe testują jadalne opakowania świeżej żywności

Dwie wielkie sieci niemieckie testują metodę ochrony świeżych warzyw i owoców, polegającą na natryskiwaniu jadalnej powłoki ochronnej – informuje Interia.

W wybranych sklepach sieci Edeka trwają testy nowej metody, prowadzone na awokado. Natryskiwana na te owoce jadalna powłoka chroni je przed wysychaniem i utlenianiem, wydłużając ich świeżość dwu- a nawet trzykrotnie.

Powłoka, wymyślona przez amerykański koncern Apeel Sciences, wytwarzana jest ze skóry, pestek i miąższu różnych owoców i warzyw. Jest w pełni jadalna i pozbawiona zapachu i smaku.

Do podobnych testów przygotowuje się sieć Rewe, która korzysta z rozwiązania brytyjskiej firmy AgriCoat NatureSeal. Firma ta wynalazła powłokę z cukru, celulozy i olejów roślinnych. Pokryte taką skórką awokado mają już w tym tygodniu trafić do sprzedaży w blisko 860 sklepach sieci Rewe i Penny Markt.

Czytaj więcej na stronie interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.