25.09.2020/11:13

Nieoficjalnie: InPost może zostać sprzedany przez Advent International

Fundusz pritave equity Advent International zatrudnił Citigroup do zbadania możliwości sprzedaży spółki InPost – operatora sieci paczkomatów – dowiedziała się nieoficjalnie agencja Bloomberg.

Wyliczana na potrzeby potencjalnej transakcji wartość spółki to ponad 2 mld euro, czyli ponad 9 mld zł. Przymiarki do sprzedaży, o których poinformowały Bloomberga anonimowe, znające sprawę osoby, są na wczesnym etapie i fundusz Advent nie podjął jeszcze decyzji, jakiej kwoty będzie żądał od potencjalnego nabywcy.

Przed kilku dniami liczba paczkomatów firmy InPost przekroczyła 8 tys. Tylko od minionego roku wzrosła ona o 3 tys., a dziennie instalowanych jest ok. 10 urządzeń. Już wkrótce, według Rafała Brzoski, prezesa InPostu, ma zostać pokonana bariera 10 tys.

Przypomnijmy, że w lutym 2017 r. Rafał Brzoska i spółka AI Prime, będąca podmiotem pośrednio zależnym od funduszy zarządzanych przez Advent International, ogłosili wezwanie na wszystkie akcje spółek Integer.pl i InPost SA. W ramach zawartej umowy inwestycyjnej, AI Prime został współwłaścicielem 29,99 proc. akcji Integer.pl, należących wcześniej tylko do Rafała Brzoski. Ponadto do AI Prime trafiły wszystkie akcje InPostu.

Wycofanie spółki z giełdy kosztowało wówczas Advent ok. 340 mln zł, ale spółka InPost miała w tamtym czasie poważne długi i brakowało jej środków na inwestycje i rozwój.

Źródło: bloomberg.com

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Citi 25.09.2020

    Brawo Citigroup!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także