16.05.2019/14:04

Niespodziewane zwycięstwo Polski z KE w sprawie podatku handlowego [ANALIZA]

Takiego wyroku Sądu Unii Europejskiej w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej raczej mało kto się spodziewał. Sąd stwierdził nieważność dwóch decyzji Komisji Europejskiej z lat 2016 i 2017, które zakazywały Polsce poboru podatku handlowego w formie uchwalonej przez nasz parlament.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Kasiak2391 20.05.2019

  Hura, nareszcie działa prawo i sprawiedliwość dla wszystkich w unii, nie tylko dla Niemców i francuzów ! Timermansy go home. do klienta tesco: boli cie człowieku, ze wszystkie firmy będą placic podatek? chybas ty nie z polski?

 • ewqa 17.05.2019

  Ceny żywności wzrosną jeszcze bardziej

 • klient tesco 16.05.2019

  skandal mam nadzieję, że miliardy wyrwane zagranicznym sieciom z tego dyskryminującego podatku, zostaną odebrane przez odpowiednie opodatkowanie przez inna rządy polskich spółek skarbu państwa za granicą jak:: orlen, pzu, kghm, pgnig. Ten podatek jest jawnie niesprawiedliwy, dyskryminujący obcokrajowców i zaradnych dużych przedsiębiorców i żaden sąd eurokratów tego nie zmieni.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.