17.06.2019/09:50

Niezrównana wydajność w połączeniu z ergonomiczną budową czytnika kodów

30 kwietnia 2019 r. w Bolonii, lider światowego rynku automatycznej identyfikacji danych i automatyki procesów produkcyjnych — Datalogic miał przyjemność zapowiedzieć wydanie nowego czytnika kodów Magellan™ 1500i — najnowszego urządzenia opierającego się na technologii imagerowej.

Począwszy od wprowadzenia na rynek pierwszego modelu Magellana 1000i, zarazem pierwszego czytnika opierającego się na technologii imagerowej, aż do modelu Magellan 9800i, pierwszego i jak dotąd jedynego skanera pozwalającego na identyfikację obrazu we wszystkich płaszczyznach odczytu, Datalogic nieustannie utrzymuje pozycję lidera w segmencie skanowania obrazów.

Czytnik kodów Magellan 1500i łączy ze sobą wysoką jakość odczytu w technologii imagerowej oraz innowacyjną budowę, co sprawia, że jest obecnie najlepszym skanerem prezentacyjnym dostępnym na rynku.

Czytnik Magellan 1500i umożliwia bezdotykową obsługę w trybie prezentacyjnym oraz wygodną obsługę trzymając urządzenie w ręku. Stawiając czytnik na blacie, produkty mogą być zeskanowane zarówno poprzez przesuwanie ich przed czytnikiem, bądź też zbliżając je do czytnika. Jeżeli produkt jest zbyt duży, aby go podnieść, czytnik Magellan 1500i może być także używany jako czytnik ręczny. Po podniesieniu czytnika z blatu technologia Motionix™ automatycznie wykryje jego ruch i aktywuje iluminację celownik, a opatentowana przez Datalogic technologia „Green Spot” potwierdza poprawny odczyt kodu.

Czytnik Magellan 1500i zapewnia duży obszar odczytu i możliwość skanowania produktów poprzez przesuwanie ich obok czytnika – umożliwia odczyt kodów z odległości do 25 cm oraz przesuwając produkty z prędkością wynoszącą do 1,5 m/s – oraz w połączeniu z odpowiednim podświetleniem umożliwia płynny odczyt kodów 1D i 2D w formie nadruku lub z urządzeń mobilnych, a także kodów trudnych, źle wydrukowanych czy uszkodzonych. Dzięki opcji odczytywania kodów Digimarc®, Magellan 1500i jest obecnie najbardziej funkcjonalnym skanerem w swojej klasie. Dzięki możliwości umieszczenia niewidocznego kodu Digimarc® w wielu miejscach na opakowaniu kasjer nie musi nakierowywać produkty, aby zeskanować kod, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnie nadrukowanych kodów. Niewidzialne kody Digimarc® pozwalają także potwierdzić autentyczność produktu oraz zapobiegać oszustwom.

Nieinwazyjne dla oczu, bliskie podczerwieni diody LED zapewniają ciągłe podświetlenie obszaru skanowania, a technologia wykrywania przedmiotów rozpoznaje, gdy przedmiot znajduje się w polu widzenia. Czytnik automatycznie dostosowuje poziom doświetlenia, aby szybko zidentyfikować kod. System podświetlenia redukuje odblask światła i eliminuje efekt migotania, które mogą powodować dyskomfort pracy operatora podczas użytkowania urządzenia, zapewniając przy tym wysoką efektywność pracy przez cały dzień.

Firma Datalogic jest jedynym producentem na rynku identyfikacji i przetwarzania danych, który oferuje rozwiązania dla całego sektora detalicznego, począwszy od obsługi procesów produkcyjnych, kończąc na obsłudze konsumentów. Wspomniany, zupełnie nowy wielokierunkowy czytnik z serii Magellan™ jest wszechstronnym i charakteryzującym się stylową konstrukcją urządzeniem, jednocześnie wyposażonym w najnowszą technologię cyfrowego odczytu obrazu. Pozwala na odczyt kodów ze wszystkiego, począwszy od skanowania nadruków na etykiecie, aż po mobilne kupony, karty lojalnościowe, bilety, karty pokładowe i wiele innych. Dzięki swojej kompaktowej i eleganckiej budowie czytnik Magellan 1500i świetnie nadaje się do zastosowania przy każdym stanowisku lub środowisku sprzedaży, zaznacza Frabrizio Pareschi, pełniący funkcję Menedżera ds. Marketingu w branży detalicznej w firmie Datalogic.
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.