05.10.2020/12:49

Nikola Tesla jako motyw przewodni supermarketu. Takiego sklepu jeszcze nie było [GALERIA]

W Dniepropetrowsku na Ukrainie ruszył supermarket sieci Silpo o bardzo nietypowym wystroju. Motywem przewodnim wykorzystanym we wnętrzu placówki został słynny naukowiec Nikola Tesla, jego życie oraz wynalazki.

Supermarket ma 2,3 tys. mkw. powierzchni i mieści się w centrum handlowym Apollo przy ul. Titowa, donosi RAU. Już przy wejściu klienci witani są pomnikiem Tesli wraz z... kotem i gołębiem, czyli zwierzętami, które naukowiec uwielbiał. Obok zaprezentowany jest "numer telefonu" do Tesli - po wykręceniu go klienci usłyszą w swoich telefonach głos naukowca, opowiadającego o swoich innowacjach.

W sklepie pojawiły się również m.in.: lampa Tesli, transformator Tesli, czy wieża Wardenclyffe Tower. Twórcy nietypowego konceptu supermarketowego umieścili w placówce także hologramy prezentujące życie, odkrycia i patenty słynnego naukowca.

Do sklepu wstawiono także miniaturowy Most Brooklyński, o którym Tesla mówił ponoć, że byłby w stanie łatwo go zniszczyć przy pomocy jednego ze swoich wynalazków.

Silpo, należące przez Fozzy Group, to jedna z największych sieci spożywczych na Ukrainie. W jej skład wchodzi 265 supermarketów. Silpo prowadzi także sprzedaż żywności przez internet.

Sieć Silpo słynie ze swoich "tematycznych" sklepów. Dotychczas uruchomiła już placówki, których motywami przewodnimi były m.in.: Vincent Van Gogh, Sycylia, Sri Lanka, niemiecka wieś, japońska manga, czy kosmos.

>>Kliknij i zobacz galerię zdjęć sklepu z Nikolą Teslą<<

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także