13.11.2019/07:00

Nowa linia do Francji i krótszy czas dostaw przesyłek do wielu państw

PEKAES uruchomił nowy serwis na trasie Polska-Francja-Polska. Zmiany w  harmonogramie są związane z rosnącym wolumenem dostaw do Francji oraz zmiana partnera na tym kierunku. Firma PEKAES rozpoczęła współpracę z firmą Heppner. W tym roku operator oddał do dyspozycji Klientów również dodatkowe połączenia z Ukrainą, Grecją, Austrią i Słowacją. Ostatnie zmiany w sieci drobnicowej PEKAES stwarzają nowe możliwości dla Klientów i pozwolą na jeszcze szybszą dystrybucję przesyłek do wielu państw na terenie całej Europy.

PEKAES, czołowy operator logistyczny intensywnie rozwija usługi drobnicowe. W tym roku dzięki współpracy z firmą Heppner, firma wzmocniła m.in. dystrybucję drobnicową na terenie Francji. W eksporcie PEKAES oferuje obecnie trzy bezpośrednie połączenia w tygodniu, natomiast w imporcie aż cztery. Dzięki nowym połączeniom skrócił się czas dostaw przesyłek dystrybuowanych z terminali zlokalizowanych w Paryżu, Strasburgu i Lyonie do 24/48 h na terenie Francji. Podążając za sloganem nowego partnera: « Getting closer to take you further » PEKAES chce budować bliskie relacje biznesowe z Klientami oparte na doskonałości operacyjnej. 

PEKAES najczęściej dostarcza do Francji części zamienne do różnego typu urządzeń oraz opakowania. Z kolei do Polski przewozi głównie tzw. artykuły luksusowe, spożywcze oraz urządzenia i osprzęt dla przemysłu.

– Konsekwentnie rozwijamy sieć drobnicową w Europie, uruchamiając kolejne trasy, jak i zwiększając częstotliwość wybranych linii. W ostatnim czasie oprócz kolejnego połączenia z Francją, uruchomiliśmy nową linię do Grecji, jak też  codzienną linię z austriackim terminalem w Wels. Doszły też nowe połączenia z Rumunią, Czechami i Słowacją oraz Ukrainą. Ponadto trzy codzienne linie obsługujące przewozy pomiędzy Polską a Niemcami oraz kolejne połączenia ze Szwajcarią i Holandią.mówi Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

Silne partnerstwa i nowe połączenia

Obecnie PEKAES posiada 17 partnerów zagranicznych z którymi zapewnia serwis do/ i z 40 krajów Europy i Azji. Operator  uruchomił w tym roku nowe połączenie na Słowację. Linia do Koszyc otwiera dla Klientów PEKAES bezpośrednią dystrybucję we wschodniej Słowacji. Koszyce to ważny punkt w sieci dystrybucyjnej PEKAES. Spółka obsługuje tu głównie firmy budowalne oraz producentów opakowań. Dzięki nowej linii, PEKAES może zapewnić Klientom bardziej konkurencyjne stawki oraz krótsze terminy dostaw.

Grecja jest kolejnym państwem, w którym PEKAES zapewnia szybkie dostawy i kompleksowe usługi w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Intertrans SA, operatorem z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku usług logistycznych, PEKAES może zaoferować regularne i bezpośrednie linie drobnicowe z Polski do Grecji, a także możliwość dystrybucji przesyłek drobnicowych na terenie Cypru. Załadunek towarów odbywa się w każdy piątek, a już w poniedziałek przesyłki są w terminalu greckiego partnera w Salonikach. Natomiast dostawy do odbiorców w Grecji odbywają się we wtorki i środy, w zależności od lokalizacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.