21.04.2016/15:00

Nowa nisza - sery dla sportowców

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wprowadza na rynek ser dedykowany osobom aktywnym fizycznie. - W naszej ofercie pojawia się ser dla sportowców. Jego właściwości wspierają kondycję fizyczną, naturalnie i zgodnie z najnowszą wiedzą o dietetyce - mówi Grzegorz Kapusta, wiceprezes SM Ryki.

Rycki Edam Light to dojrzewający ser niskotłuszczowy typu szwajcarsko-holenderskiego o łagodnym smaku, jednolitym miąższu oraz okrągłych oczkach. Polecany tym, którzy ze względów zdrowotnych muszą kontrolować ilość spożywanego nabiału. Ma najwięcej wapnia, spośród wszystkich serów ryckich. Podaż wapnia jest szczególnie ważna w diecie dzieci, ze względu na wzrost oraz kobiet, ze względu na profilaktykę osteoporozy.

- Smak i wartości odżywcze naszych produktów wynikają z połączenia najnowszych technologii z czystością i bezpieczeństwem ekologicznym terenów Lubelszczyzny, z których pochodzi nasze mleko – tłumaczy Grzegorz Kapusta. – Nie tylko kontrolujemy jakość mleka, ale dbamy o zachowanie nieskażonej przyrody, aby sery były smaczne i zdrowe. Robimy to na przykład poprzez inwestycję w najnowocześniejszą, membranową oczyszczalnię ścieków - dodaje.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki od lat promuje aktywny i zdrowy styl życia. Zamiłowanie, do tego co zdrowe, wiąże się również z pasją do aktywności sportowej, w tym biegania. W ramach programu „Aktywni na serio” przedstawiciele SM Ryki uczestniczą w maratonach i innych imprezach biegowych, a wszyscy uczestniczy częstowani są serami z firmowego stoiska.

Sery Ryckie w nowej szacie graficznej to 5 produktów dostępnych w opakowaniach, zawierających 150 gr. plastrów lub w tradycyjnych blokach: Rycki Edam Light, Rycki Edam, Rycki Edam Naturalnie Wędzony, Gouda, Rycki Maasdam.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.