09.05.2019/12:27

Nowa siedziba Żabki będzie gotowa pod koniec roku

Pod koniec roku powinien być gotowy jeden z biurowców wchodzących w skład poznańskiego kompleksu Nowy Rynek, w którym niemal całą powierzchnię wynajęła firma Żabka Polska, operator sieci sklepów spożywczych Żabka i Freshmarket - donosi "Gazeta Wyborcza".

Żabka wynajęła w biurowcu 10,3 tys. mkw. Właściciel największej w Polsce sieci sklepów convenience przeniesie do nowego budynku przy ul. Matyi swoją centralę. Aktualnie biuro firmy znajduje się w Andersia Business Center, przy placu Andersa (również w Poznaniu).

Budowa nowej głównej siedziby Żabki trwa od marca 2018 r. Biurowiec wynajmowany przez firmę będzie drugim z pięciu budynków, które docelowo mają wejść w skład kompleksu Nowy Rynek. Pierwszy, niemal ukończony, został sprzedany funduszowi Franklin Templeton Investments.

Spośród trzech kolejnych budynków, które powstaną w ramach kompleksu Nowy Rynek, dwa będą typowymi biurowcami (również z powierzchnią usługowo-handlową), a w jednym znajdą się mieszkania.

Jak przypomina "GW", Nowy Rynek budowany jest przez firmę Skanska. Kompleks powstaje w miejscu, w którym dawniej istniał dworzec PKS. Teren przy ul. Matyi zakupiony został przez Skanską w 2015 r. 63,5 mln zł.

Źródło: "GW"/wiadomoscihandlowe.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.