25.06.2021/06:55

Nowe limity klientów w sklepach będą problematyczne. Kto i jak sprawdzi, czy klient jest zaszczepiony?

Już jutro, w sobotę 26 czerwca, w obiektach handlowych i placówkach pocztowych zaczną obowiązywać nowe, mniej restrykcyjne limity klientów, którymi nie będą objęte osoby w pełni zaszczepione. Przedstawiciele branży handlowej muszą znaleźć sposób na to, by sprawnie weryfikować, czy klienci wchodzący do sklepu rzeczywiście mają szczepienia już za sobą. Czasu na przygotowanie się zostało bardzo mało, a rządowych wytycznych brakuje.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Nick 27.06.2021

  Ten rząd już dawno utracił kontakt z rzeczywistością. Co nie oznacza, że chciałbym POwrotu POstkomuny, ale to co się obecnie wyprawia, zwłaszcza w sferze nadgorliwości wokół tej całej pandemicznej farsy, to przechodzi ludzkie pojęcie. Najgorsze jest to, że każdy ekspert, a nawet produceni szczypawek mówią jasno, że to nie daje odporności. Wyszczepieńcy zarażają i przenoszą tak samo jak nieszczepieni. Więc jaki jest sens: 1. Podawania tych szczypawek 2. Segregowania ludzi. Żenująca farsa i tyle. A 150 tys. ludzi umarło z powodu braku dostępu do opieki medycznej, to więcej niż od świrusa i takie są fakty.

 • goldenmen 25.06.2021

  nie ma możliwości zastosowania tego inteligentnego wymysłu rządu.
  wchodzi 20 nie zaszczepionych i 100 zaszczepionych do sklepu. ochroniarz sprawdza i pilnuje wchodzących,
  ludzie robią zakupy i wychodzą. Ochroniarz chce wpuścić kolejne osoby. tylko czy może wpuścić nie zaszczepionego? Musi sprawdzić najpierw przy wyjściu czy wyszedł zaszczepiony czy nie zaszczepiony?. Ale wyjście jest na drugim końcu sklepu i co wtedy ma zrobić. stanie inny ochroniarz który bedzie sprawdzał jaki klient wychodzi. Przez krótkofalówke bedzie nadawał wyszedł nie zaszczepiony.
  Do tego nie ma możlliowści weryfikacji czy prawidłowo sklep wpuszcza ludzi? Czy policja ma wpaść do sklepu wszystkich ludzi w kordon i legitymują wszystkich i liczą osoby?

 • kasjer 25.06.2021

  Jeżeli ktokolwiek myśli, że pracownicy handlu spożywczego i ochroniarze będą pilnowali limitów dla osób zaszczepionych lub niezaszczepionych, to życzę powodzenia. Każdy ma prawo zrobić niezbędne do życia zakupy, nikomu tego prawa nie wolno ograniczać. Pracując w sklepie, nikomu nie odmówię obsługi, niezależnie czy dana osoba jest zaszczepiona czy nie.

 • ads 25.06.2021

  NAdchodzi New World Order - a głupich jak widać nie brakuje - wyszczepione bydełko...d

 • free 25.06.2021

  bolszewicka paranoja! dlaczego niby miałbym się szczepić? bo tzw. rząd zabroni mi wejść do sklepu? segregacja na lepszych i gorszych? czy ogłupionych i samodzielnie myślących? ludzi wolnych i uległych temu patologicznemu systemowi? żeby sprzedać i kupić trzeba być oznaczonym...apokalipsa

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także