04.07.2020/10:24

Nowe ognisko koronawirusa w sklepie Lidl na Podkarpaciu

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o czterech osobach ze sklepu Lidl w Przemyślu, u których wykryto koronawirusa.

Na COVID-19 zachorowały cztery osoby, które przebywały w sklepie Lidl w Przemyślu. Wstępne ustalono, że źródłem zakażenia może być styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Na Podkarpaciu wykryto bowiem kilka nowych ognisk epidemii.

Jak poinformowała „Gazetę Wyborczą” Dorota Gibała, rzecznik prasowy WSSE Rzeszów, wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji. Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.

Zakażenia u osób, które przebywały w sklepie wykryto 30 czerwca. Klienci, którzy pojawiają się w sklepach mają obowiązek zasłaniać usta i nos, są także proszeni o używanie rękawiczek i zachowanie ostrożności.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Adam 23 06.11.2020

    Ok, a co ze sklepami prywatnymi gdzie pracują nasze żony?? Lidl, biedronka i inne wielki korporacje handlowe mają tak zwane związki zawo&owe, a w sklepie gdzie jest właściciel prywatny po prostu przebranżawia sklep na drogerie żeby nie stracić zysków bez względu na to czy pracownice są pid ciągła presją, a to możliwość zarażenia a to "że zwolnię" jakl któraś z "was" będzie zarażona. Co z takimi przypadkami??

  • zaniepokojony klient w maseczce 06.07.2020

    Lidl nr 1192. Nikt nie zwraca uwagi osobom które chodzą po sklepie bez maseczek. Gdzie jest sanepid?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.