20.10.2020/17:31

Nowe podatki groźniejsze niż pandemia, czyli branża rozmawia o cukrze i „małpkach”

Brak konsultacji z producentami i handlem, szybkie tempo wprowadzania zmian prawnych oraz stawki opłat nieadekwatne do siły nabywczej konsumentów, a także bierność na apele przedstawicieli rynku – to najważniejsze wnioski, które płyną z dyskusji, toczących się na zeszłotygodniowym Kongresie Alkohole i Napoje 2020, zorganizowanym przez Wydawnictwo Gospodarcze oraz redakcję „Wiadomości Handlowych”.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • yzy 21.10.2020

    Co do zasady jestem przeciwny podatkom, ale dla "małpek" jak najbardziej. Po pierwsze, to promowanie patologii - małpka na śniadanie w drodze do pracy. Po drugie, niech branża spirytusowa zrobi coś wreszcie z problemem opakowań - śmieci i zorganizuje zbiórkę tych buteleczek, system kaucyjny albo cokolwiek. Wszędzie gdzie się nie obejrzeć, pod każdym sklepem, w każdym rowie i na każdym trawniku leżą małpki - ten kto produkuje powinien płacić za zbiórkę.

  • roses 21.10.2020

    a dlaczego ten podatek to taki nieporówno? jedni dostaną, a drudzy nie?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także