02.08.2016/12:32

Rynek e-papierosów będzie szybko rosnąć

Analitycy firmy Canadean są przekonani, że przyjemność e-palenia oraz eksperymenty z nowymi smakami są kluczowymi czynnikami wzrostu sprzedaży e-papierosów.

Z najnowszego raportu firmy wynika, że skłonność konsumentów do sprawiania sobie przyjemności może być wykorzystana przez producentów e-papierosów, które staną się ważną kategorią produktową, kształtowaną i pozycjonowaną w kierunku dostarczania miłych doznań. E-papierosy znacznie łatwiej jest aromatyzować niż papierosy tradycyjne, co zachęca do eksperymentów na tym polu.

Ogromne opodatkowanie wyrobów tytoniowych sprawia, że liquidy do e-papierosów są znacznie tańsze. Ponadto, eksperymentom smakowym na tradycyjnych papierosach nie sprzyjają liczne kampanie antynikotynowe, na przykład nawołujące do zakazu sprzedaży papierosów z kapsułkami mentolowymi.

Kirsty Nolan, Starszy Analityk w firmie Canadean, wyjaśnia:E-papierosy podlegają znacznie mniejszej liczbie regulacji i są postrzegane jako zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Stają się przez to bardzo obiecującą kategorią, którą powinny się interesować firmy pragnące szybciej podążać za trendem „przyjemnościowym”. Przykładowo, e-papieros Jukasa Dual Tank Pro posiada dwie osobne grzałki i dwa zbiorniczki, dzięki czemu możliwe jest inhalowanie jednego z dwóch smaków osobno, względnie ich mieszanki, co w sumie daje trzy opcje smakowe przy korzystaniu z jednego e-papierosa.

Trend poszukiwania przez klientów dodatkowej przyjemności czy zabawy oczywiście wykracza daleko poza przemysł tytoniowy. Dłuższe godziny pracy, więcej czasu spędzonego w komunikacji, a z drugiej strony stałe połączenie z mediami społecznościowymi – to wszystko często powoduje u ludzi wrażenie braku czasu wolnego, co z kolei prowadzi do ucieczki w przyjemności związane z konsumpcją. Stąd generalnie rosnący popyt na produkty dostarczające odrobiny relaksu, przyjemności, zabawy.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Michalina 09.08.2016

  Palę tylko owocowe one, mają ciekawe smaki. Mój ulubiony to smoczy owoc.

 • Edzia 08.08.2016

  @kosmos Ja też uwielbiam uwielbiam te od liquidy od tabaque, są super :D

 • kosmos 05.08.2016

  Ja popalam Tabaque, ostatnio spodobał mi się american ice tobacco. Moja dziewczyna woli bubble gum, ale lubimy szukać nowych smaków. Nie ograniczamy się do jednego.

 • Wapi 04.08.2016

  Wiśnia od Foof'a jest mega!

 • Malutka 04.08.2016

  A ja znów wolę Foof'a, ma świetny wiśniowy liquid, to mój ulubiony. Ale chętnie przetestuję jakieś nowe smaki.

 • Jowisz 03.08.2016

  Odkąd palę e-p to testuję nowe liquidy. Bardzo lubię Tabaque, bo ma spory wybór smaków. Z niecierpliwością czekam na nowe!

 • mokos 03.08.2016

  Dla mnie e-papierosy są dobrą alternatywą, wcześniej paliłem normalne fajki, ale nie powiem lubię ciekawe liquid, Haka ma świetne smaki, to dodatkowy plus z vapowiania

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.