04.05.2020/12:01

Nowe technologie pomogą przetrwać kryzys

Pandemia zmieniła oblicze gospodarki – biznes musiał natychmiast przestawić się na pracę zdalną. To co wcześniej było w fazie prób - stało się dziś normą. Dzięki nowym technologiom i chmurze możliwe jest funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw - spotkania w realnym świecie zostały zastąpione wideokonferencjami, zaś handel przeniósł się do sieci.

Pozornie branża spożywcza jest w wyjątkowo dobrej sytuacji – nadal może działać, jednak ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających na terenie sklepu oraz obawy klientów przed korzystaniem z przestrzeni wspólnych powodują, że obroty spadają. Przedłużanie godzin pracy w dłuższej perspektywie nie rozwiąże problemu, dlatego rośnie zainteresowanie e-commerce czyli sprzedażą online. W przypadku sieci handlowych, które obecnie są zamknięte, to jedyna forma handlu, zaś dla pozostałych to szansa na powiększenie wolumenu sprzedaży.

Jednak u niektórych sprzedawców zdarza się, że czas oczekiwania na realizację zamówień może trwać nawet… miesiąc. Dla Klientów takie rozwiązanie nie jest zadowalające, dlatego częściej są skłonni do zmiany dostawcy, na takiego, który lepiej reaguje na potrzeby rynku.

Dziś w IT liczy się przede wszystkim szybkość wdrożenia, niewielkie nakłady i sprawdzone, niezawodne rozwiązania. W tej dziedzinie Grupa Orange ma olbrzymie doświadczenie, oferując nieprzerwanie od 2012 roku rozwiązania z zakresu usług chmurowych. Skorzystało z nich ponad 100 firm, w tym - na rynku retail – m.in. sieć blisko 200 sklepów branży spożywczej, działająca na terenie całej Polski.

Wirtualne zasoby na życzenie

Integrated Computing, czyli chmura od Orange i Integrated Solutions to nowoczesna infrastruktura IT oraz katalog usług, które mają na celu dostarczenie klientom kompleksowego, wysoce elastycznego oraz bezpiecznego wirtualnego środowiska do uruchamiania swoich systemów w zarządzanych przez Orange, wysokiej klasy serwerowniach.

Dostarcza ona zwirtualizowane serwery, pamięci masowe, elementy sieciowe, obrazy systemów operacyjnych oraz połączenia sieciowe do nich. Dostęp do zasobów jest prosty i możliwy przez Internet, lub - dla klientów wykorzystujących to rozwiązanie - przez Biznesowy VPN Orange.

Czasy pandemii, która w istotny sposób ograniczyła fizyczne przemieszczanie się ludzi uwypuklają zaletę chmury i usług, które można uruchomić zdalnie.

Integrated Computing zapewnia środowisko dla wewnętrznych systemów transakcyjnych, ERP, CRM, e-mail, czy Unified communication. Pozwala również na uruchomienie sklepu on-line lub umożliwienie pracownikom telepracy.

W walce o marżę, o jej wydźwignięcie z poziomu pojedynczych procentów na rynku detalicznym, trzeba pracować zarówno nad przychodami jak i kosztami. Usługa Integrated Computing ma w tym zakresie wiele zalet:

  • ograniczenie nakładów inwestycyjnych i zamiana ich na miesięczne opłaty abonamentowe za wykorzystane zasoby
  • outsourcing obsługi rozwiązań IT, dzięki czemu w dziale IT nie trzeba zatrudniać specjalistów znających się na wykorzystywanych platformach sprzętowych , a wewnętrzny dział IT może się skupić na wsparciu systemów mających na celu wzrost sprzedaży i rentowności biznesu
  • wsparcie ekspertów w doborze właściwego rozwiązania
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • rafal 05.05.2020

    (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.