28.10.2016/14:04

Nowe zasady zwrotu towarów w sieci Biedronka

Spółka Jeronimo Martins Polska wprowadziła zmiany w zasadach zwrotu towarów pełnowartościowych.

Obecnie zwrot towarów pełnowartościowych i związana z tym wypłata gotówki może być dokonywana wyłącznie na podstawie oryginału dowodu zakupu w terminie 14 dni od daty zakupu w dowolnie wybranym przez klienta sklepie. Zwrotom nie podlegają wszystkie artykuły spożywcze (w tym dziecięce), a także kwiaty, alkohol i papierosy, środki higieny osobistej, sprzęt elektroniczny (tablety, telefony komórkowe, pendrive oraz karty pamięci itp.), kosmetyki i chemia gospodarcza, książki oraz czasopisma, doładowania telefonów komórkowych, gry komputerowe, oprogramowanie komputerowe i płyty, bielizna, skarpetki, rajstopy, stroje kąpielowe.

W sieci Biedronka nadal można zwracać m.in. odzież i obuwie, ubranka dziecięce, meble, artykuły dekoracyjne, rowery, zabawki, wybrany sprzęt RTV/AGD, akcesoria dla zwierząt, artykuły szkolne i papiernicze, biżuterię i zegarki.

Nowe zasady zwrotów obowiązują od 1 października 2016 r.

Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Nena 10.10.2020

  Chcąc zwrócić mięso po wyjściu z Biedronki dosłownie góra 5 minut kasjerka jak i kierownik nie chcieli przyjąć towaru do zwrotu sugerując mi że z mięsem mogłam spacerować godzinę po sklepie zacznę omijać szerokim łukiem sklepy Biedronka na paragonie jest chyba godzina zakupu a wymyślanie że ktoś spaceruje po sklepie to już jakiś absurd wymyślają sobie swoje zasady mam tylko nadzieję że prędzej czy później otworzą się sklepy bardziej przyjazne dla klient

 • KuBa 07.10.2020

  Nie czekajcie co na to UOKiK, czy PIH - tylko zgłaszajcie tam wszystkie nieprawidłowości. Oni sami nie sa w stanie biegać po wszystkich sklepach i sprawdzać co jest nieprawidłowego.
  Zgłaszanie im pomaga i są skuteczniejsi.
  Biedronka zapłaciła juz w tym roku karę nałożoną przez chyba UOKiK - 200mln zł czy coś w tej granicy. Chcą płacić nadal ??? OK, pomóżmy im.
  Czasami błędny jest rzeczywiście wewnętrzny przepis, ale najczęściej to jest "nie chce mi się" pracownika. Po co drukować protokoły zwrotu towaru, zwrotu kasy itp, jak wystarczy powiedzieć NIE.

 • Xyz 05.10.2020

  Pampersów nie można wymienić ani zwrócić . Głupota

 • Mecenas 154 11.09.2020

  Co na to NIK i PIH?
  Gdzie tu poszanowanie klienta i jego praw?
  Uwaga, bo Biedra wprowadzi przymusowy zakup towaru na 1000 zł po przekroczeniu jej progów.
  To rozbuj w biały dzień - gdzue są ODPOWIEDNIE ORGANA I INSTYTUCJE.
  CZY WIĘKSZYM WOLNO WIĘCEJ, czy wolno zmuszać do zakupów, jeżeli sir ktoś pomyli i niedoczyta ceny na przykład?

  No paranoja. GDZIE Rzecznik Konsumenta i UOKIK,?
  Za co biorą wynagrodzenia?

 • sanitarnica 06.09.2020

  kupowany w biedronce placek drożdżowy ciemnieje miejscami i robi sie czarny,
  kupione po dniu przechowywania w lodówce pierogi ruskie mają bombaż , to samo dzieje sie z serkiem klinek delikate- opakowanie jest spuchniete ,nie kupujcie tych produktów bo mozna sie zatruc.
  Lepszy numer ze Biedronka nie chce wymieniac na dobre.

 • sanitarnica 06.09.2020

  kupowany w biedronce placek drożdżowy ciemnieje miejscami i robi sie czarny,
  kupione po dniu przechowywania w lodówce pierogi ruskie mają bombaż , to samo dzieje sie z serkiem klinek delikate- opakowanie jest spuchniete ,nie kupujcie tych produktów bo mozna sie zatruc.
  Lepszy numer ze Biedronka nie chce wymieniac na dobre.

 • Pawel 05.09.2020

  Witam kupiłem w Biedronce w Nowej Sardynię szczoteczki oral be do mojej elektrycznej szczoteczki , na zajutrz chciałem oddać całe opakowanie całe nie otwierane , pani kierownik powiedziała że nie można zwrócić szczoteczek , oszczegam wszystkich nie kupujcie tam takich towaro.

 • A62 23.03.2020

  Dzień dobry dzisiaj kupiłam w sklepie Biedronka piersi z kurczaka nie zwróciłam uwagi że w promocji są na tacce a nie we foli. gdy zorientowałam się przy kasie chciałam je zwrócić ale p. kasjerka i p. kierownik sklepu powiedziały że nie mogą mi przyjąć bo nie ma zwrotu mięsa. Czytając regulamin zwrotów z kwietnia 2019r. który znalazłam na waszej stronie nie ma nic takiego że nie mogę zwrócić tego towaru. Nadmieniam że Ja nie wyszłam ze sklepu tylko będąc przy kasie, chciałam dokonać zwrotu. Proszę o informację czy jest taki przepis i gdzie go mogę przeczytać. Z poważaniem7

 • Zx 29.08.2019

  Zakupiłam dziś mleko nan 3 2 sztuki bo miała być cena promocyjna- podczas kasowania poprosiłam kadjerke, aby sprawdziła czy promocyjna cena się naluczyla, powiedziała że tak, więc zapłaciłam i na paragonie cena bez promocji Chciałam zwrotu kasy, nie można " nie wiem co Pani z tym mlekiem robiła " Nie opuscilam sklepu. Po skasowaniu sprawdziłam paragon.... i co w tej sytuacji

 • Łuki 20 08.01.2019

  kupiłem dzisiaj mleko nan optipro 4 z datą do 12.2018r. a dzisiaj mamy 08.01.2019r. kto poniesie koszty bo ja przeterminowanego mleka dziecku nie podam a niby zwrotu produktów dziecięcych biedronka nie przyjmuje

 • kasia 26.03.2017

  Czy można zwrócić pieluchy,pampersy?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.