11.10.2016/10:30

Nowel Piekarnia Nowakowski chce podbić rynek

170 mln zł zamierza w ciągu czterech lat przeznaczyć na inwestycje firma Nowel Piekarnia Nowakowski specjalizująca się w pieczywie mrożonym – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. Ma to jej pomóc w wejściu na branżowe podium.

Nowel Piekarnia Nowakowski, nie licząc specjalistycznego pieczywa mrożonego na potrzeby gastronomii oraz wyrobów cukierniczych, zajmuje czwarte miejsce w Polsce, ustępując pola firmom Inter Europol Piekarnia Szwajcarska, Oskroba i La Lorraine Bakary. Planowane wydatki posłużą m.in. rozwojowi, a docelowo, w 2020 r., przychody mają być trzy razy większe niż na koniec 2015 r. – jak w rozmowie z „Rzeczpospolitą” podaje Michał Zajezierski, wiceprezes rodzinnej spółki.

Według szacunków, ze sprzedażą wynoszącą 400 tys. ton rocznie, produkty mrożone mają obecnie ok. 15 proc. udziałów w rynku pieczywa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.