19.07.2021/13:55

Nowość od TropiDog – oleje jako suplementy w diecie psów

Oleje i tłuszcze to bardzo istotne elementy w diecie psa. Prócz tego, że stanowią doskonałe źródło energii, są także niezbędne do transportu i wchłaniania witamin A, D, E i K. Można je stosować jako uzupełnienie diety, dodatek do suchej karmy wzmacniający jej smakowitość oraz oczywiście jako dodatkowe źródło energii dla psów aktywnych. 

Dla diety psa istotne jest, aby dostarczać mu zarówno tłuszcze zwierzęce, jak i te pochodzenia roślinnego. Dlaczego? Oleje różnią się zawartością poszczególnych kwasów tłuszczowych, które wykazują różne działania prozdrowotne w organizmie. Przykładowo: olej z łososia jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3 wpływających korzystnie na układ odpornościowy zwierzęcia. Co ważniejsze, jest on źródłem kwasów tłuszczowych EPA i DHA. Kwasy te są wyróżnikiem tłuszczów zwierząt morskich i nie występują w innych rodzajach surowców tłuszczowych. Dodatek kwasów EPA i DHA jest istotny, ponieważ to właśnie one wykazują właściwości przeciwzapalne, a dodatkowo DHA jest niezbędny do rozwoju tkanki nerwowej, siatkówki oka oraz zwiększa zdolność uczenia się. 

Co wyróżnia oleje roślinne, takie jak lniany, rzepakowy czy dyniowy? Z żywieniowego punktu widzenia są one dla psa źródłem kwasów tłuszczowych Omega-6, czyli tych kwasów tłuszczowych, które wspierają kondycję skóry i jakość okrywy włosowej. Dodatek olejów roślinnych nadaje sierści połysk oraz wpływa korzystnie na elastyczność włosa. Ponadto kwasy Omega-6 są niezbędne do produkcji ceramidów – międzykomórkowego „cementu” pełniącego zasadniczą rolę w utrzymaniu nieprzepuszczalności bariery skórnej.

W ofercie TropiDog dotychczas znajdowały się 3 oleje: nierafinowany olej z łososia, olej lniany z olejem z łososia oraz kompozycja tłoczonych na zimno olejów: lnianego, rzepakowego i dyniowego. Niedawno dołączyła do nich nowość. Tym razem jest to połączenie oleju z lnu z olejem z ostropestu – idealne rozwiązanie wzmacniające bardzo wrażliwą skórę psa, skłonną do podrażnień.

Wszystkie oleje dla psów TropiDog dostępne są w ciemnych, szklanych butelkach, aby zachować najbardziej wartościowe składniki. Oleje są wrażliwe na światło. Kontakt z promieniami słonecznymi niszczy ich właściwości i pozbawia wartości odżywczych. Dlatego należy je chronić przed światłem już od momentu produkcji aż do przechowywania w domu. Dzięki temu zapobiegamy przedwczesnemu jełczeniu oleju. Warto również pamiętać o właściwym przechowywaniu. Oleje należy trzymać w chłodnym, suchym i oczywiście zacienionym miejscu, a po otwarciu należy przechowywać je w lodówce. 

Wybierając olej dla naszego pupila, warto zastanowić się nie tylko nad potrzebami żywieniowymi psa, ale także wziąć pod uwagę jego masę ciała. Jeśli mamy np. malutkiego chihuahua, lepiej kupić mniejszą butelkę. Oczywiście olej należy zużyć w odpowiednim terminie, nawet przechowując go w lodówce.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także