31.01.2018/16:09

"Nowy format" Aldiego: sklep razem z... blokiem mieszkalnym

Aldi Nord zamierza w minimum 30 lokalizacjach w Berlinie wybudować wielofunkcyjne nieruchomości mieszkalno-handlowe. Będą to w praktyce bloki połączone z dyskontami. W sumie w kombinacji ze sklepami obecnego również w Polsce detalisty powstać może nawet ponad 2 tys. mieszkań w Niemczech  - donosi "Lebensmittel Praxis".

Aldi poszukuje w tej chwili nowych lokalizacji w stolicy Niemiec. Joerg Michalek, prezes spółki Aldi Immobilienverwaltung powiedział, że wpływ na taką strategię ekspansji ma wzrost liczby ludności w Berlinie związany m.in. z napływem uchodźców do kraju.

Do tego dochodzi drugi element strategii, czyli modernizacja sklepów, którą dyskonter konsekwentnie realizuje od kilku lat, w tym ostatnio w ramach wielkiego, kilkumiliardowego programu inwestycyjnego. - Żeby wdrożyć nowy format sklepu, potrzebujemy lokalu o powierzchni do 1,4 tys. mkw. Połączenie budynku mieszkalnego z lokalem handlowym o takiej powierzchni wydaje się idealnym rozwiązaniem - mówi Michalek.

Rozpoczęła się już pierwsza faza wdrażania tego projektu. Około 200 mieszkań powstanie w dzielnicach Neukoelln i Lichtenberg. W przypadku 15 kolejnych lokalizacji powstały już ponoć konkretne plany.

Czytaj także:
Aldi zadebiutował w Polsce z nowym konceptem sklepu. Do lipca zmiany w całej sieci
Oktawian Torchała, szef sieci Aldi w Polsce: Oferujemy klientom dyskont w zupełnie nowej jakości

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • John 01.02.2018

    Codzienne dostawy towaru pod oknami. Rewelacja :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.