15.12.2020/16:04

Nowy koncept sklepów Netto. Trawa na dachu ma podbić serca zielonych konsumentów

Po sześciu miesiącach prac budowlanych Netto powita klientów w nowym, zielonym sklepie w duńskim miasteczku Bygholm Bakker w gminie Horsens. Dyskont wyróżniają drewniana elewacja, duże okna i trawa na dachu.

Nowy sklep Netto w Bygholm Bakker (gmina Horsens) w Danii jest pierwszym zielonym sklepem tej sieci, a jak podaje dyskonter, również pierwszym zielonym sklepem w tym kraju. Został zbudowany z materiałów nadających się do recyklingu. Elewację wykonano z drewna, a na dachu wysiano trawę.

- Mam nadzieję, że mieszkańcy Horsens lubią nasz nowy, Grønne Netto. Jesteśmy dumni z wyniku, ponieważ jesteśmy świadomi szczególnej odpowiedzialności, jaką mamy zarówno wobec klimatu, jak i społeczności wokół nas i wierzymy, że ten sposób budowania sklepów przynosi korzyści obu stronom – powiedział Michael Love, dyrektor Netto.

Fasada nowego sklepu Netto jest zbudowana w łatwo rozbieralnej drewnianej konstrukcji, przeznaczonej do ponownego użycia. Dach składa się z duńskiego drewna klejonego. To świadomy wybór sieci dyskontów, aby zminimalizować wpływ na środowisko.

Dzięki ogniwom słonecznym na dachu i specjalnej elektrowni, sklep jest częściowo samowystarczalny w energię.

Wnętrze nowego sklepu Netto zaaranżowano zgodnie z koncepcją opracowaną dla dyskontów sieci w  2018 roku. Do tej pory zmodernizowano prawie 200 sklepów sieci.

Sklep zostanie otwarty 17 grudnia br., ale ze względu na pandemię COVID-19, Netto nie planuje wielkiej imprezy z tej okazji.

Kierownik sklepu, Bo Hovedskov Nielsen, nie może się jednak doczekać pokazania Zielonej Netto, mimo że otwarcie nie będzie tak, jak się spodziewano.

- Chociaż okoliczności nie pozwalają na wielki dzień otwarcia, ciężko pracowaliśmy, aby sklep był perfekcyjny. Nie możemy się doczekać, aby go pokazać. Podobnie jak we wszystkich innych sklepach Netto, bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie podczas otwarć - stwierdził Bo Hovedskov Nielsen, kierownik zielonego sklepu Netto.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • I EKOLOGICZNIE I EKONOMICZNIE 16.12.2020

    BARDZIEJ SENSOWNE Z EKOLOGICZNEGO PUNKTU WIDZENIA BYŁYBY PANELE SŁONECZNE .

  • Green Skin 16.12.2020

    Jaaasne. Bo jadę do sklepu, by się nacieszyć zielonym dachem. Wcale nie jadę kupić mleka, mąki i puszki kukurydzy...

  • Wysoka klasa 15.12.2020

    Zapraszamy do zmiany pierwszego sklepu NETTO na zielony supermarket w Polsce. Włocławek czeka na zmianę swojego pierwszego NETTO :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.