24.04.2018/13:59

NSZZ Solidarność Tesco: Wzywamy zarząd do przestrzegania przepisów prawa

NSZZ Solidarność Tesco ponowiła apel do zarządu firmy o zakończenie, według związkowców niezgodnego z prawem, procesu zmiany stanowisk pracy.

Jak poinformował związek w oficjalnym komunikacie, pracownicy przygotowali kilkadziesiąt petycji ze sprzeciwem wobec zmian w stanowiskach pracy w dziale zgodności.

- Pracownicy w petycji między innymi piszą: „Poprzez wprowadzenie przez Tesco Polska sp. z o.o. nowego stanowiska Działu Zgodności oraz wdrożenie w niego pracowników poszczególnych działów, domagamy się zwiększenia wynagrodzenia zadowalającego i adekwatnego co do nowego zakresu obowiązków.” - brzmi komunikat związku.

NSZZ Solidarność Tesco wezwało zarząd firmy do "stosowania i przestrzegania obowiązujących przepisów prawa". Według związkowców proponowanie pracownikom pracy w nowych działach za to samo wynagrodzenie jest próbą uzyskania nieuzasadnionych oszczędności kosztem pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.