18.01.2019/09:49

NSZZ Solidarność zawiadamia prokuraturę w sprawie referendum w Biedronce [TYLKO U NAS]

W środę, 16 stycznia, NSZZ Solidarność złożyło do prokuratury rejonowej we Wrześni zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Biedronkę - powiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Piotr Adamczak, szef NSZZ "Solidarność" w Biedronce.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Barbara 20.01.2019

  Jestem pracownią Biedronki i prawda jest taka, że związki same nie potrafią dokładnie przedstawić o co chcą walczyć. U nas na sklepie żaden pracownik z ich bełkotu na fb nie wywnioskował nic. Poprawa warunków pracy, ale że jak fotele z futerkiem czy podgrzewane kibelki. Żadnych konkretów. Jedyne co robią to za kasę którą dostają od członków balować i nic konstruktywnego nie robić. Hotel w Gdańsku picie i imprezowanie. Postulaty jak ich to dziecko w podstawówce stworzy.

 • Lewy do prawego 19.01.2019

  Tak naprawdę to zagrywka PR .Wszystkie orzeczenia sądów i wyroki Trybunału mówią, że nie ma obowiązku ujawniać wzwiązku z RODO .Ten sam zwiazek nie ujawnia losty członków pracodawcy ( całej z utajonymi członkami) właśnie z tego samego powodu.

 • anisia 18.01.2019

  na sklepach jest naprawdę fatalnie biorąc pod uwagę wszystkie te obiawiazki.. sama przestałam tam chodzic bo nic nie potrafię znaleźć... na centrum wcale nie jest lepiej... pracuje tam 9 lat i nie potrafię pojąć tego haosu

 • Bakbar 18.01.2019

  JMD staje się ofiarą własnego sukcesu, od wielu wielu lat pompuje setki milionów rocznie w ceny (bardzo często poniżej cen zakupu) bądź rozdaje towar przy akcjach typu 100zł i coś tam za grosz zwiększając tym samym bardzo skutecznie ilość klienta per sklep i tym samym ilość towaru, która przechodzi przez sklep. Od lat daje to dwucyfrowe wzrosty. Równolegle oczywiście nie zwiększając zatrudnienia per sklep. Dwa stanowiska na sklep: 3 000 zł x 2 = 6 000 x 12 = 72 000 x 2 900 sklepów = 208 800 000 rocznie (dwieście milionów!). Czyli musieliby albo zrezygnować z połowy budżetu cenowego albo wyraźnie podnieść ceny w sklepach albo pogorszyć wynik finansowy. Wszystkie te elementy nie wpisują się w ich strategię.Wystarczy podzielić ich przychody przez liczbę pracowników i wyjdzie ile osób przewala 1 mln towaru. Spektakularne obłożenie pracą. Nie dziwi frustracja kadry skoro dzień w dzień na sklepy wjeżdżają takie hałdy towaru.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.