05.05.2023/13:04

O tym musisz wiedzieć, wybierając konto firmowe!

Zamierzasz założyć własny rachunek dla prowadzonej działalności? Warto dokonać odpowiedniego wyboru, zamiast sięgać po pierwszą z brzegu ofertę. Obecnie na rynku znaleźć można wiele kont firmowych, jednak nie wszystkie są równie korzystne. Przedsiębiorcy nie muszą jednak poświęcać długich godzin na porównywanie każdej z ofert. Wystarczy wiedzieć, na jakie aspekty zwracać uwagę i gdzie szukać, aby szybko znaleźć najlepsze rozwiązanie. Sprawdź, jak wybrać dobre i korzystne konto dla firmy!

Czy konto dla firmy jest obowiązkowe?

Konto firmowe nie jest obowiązkowe dla tych przedsiębiorstw, które dokonują rozliczeń na kwoty mniejsze niż 15 000 złotych. Mimo tego spora część mniejszych biznesów ma własny rachunek firmowy. Dlaczego tak jest? Wszystko za sprawą licznych funkcji i udogodnień, na jakie mogą liczyć użytkownicy takiego konta.

Te przedsiębiorstwa, które rozliczają się na spore sumy, muszą mieć konto firmowe. Skoro posiadanie rachunku jest wymogiem, to warto na tym przy okazji skorzystać. Wśród dostępnych ofert można znaleźć propozycje wyróżniające się dobrymi warunkami, niskimi opłatami, a czasem nawet premiami pieniężnymi za aktywne korzystanie z konta. To sprawia, że podjęcie odpowiedniej decyzji może nieść za sobą pozytywne skutki w dłuższej perspektywie czasu.

Czy znajdę darmowe konto dla firmy?

Z reguły konto dla firmy nie wymaga poniesienia dodatkowych kosztów za jego założenie i prowadzenie. To pozwala twierdzić, że podobnie będzie z wszystkimi innymi opcjami konta. Czy rzeczywiście tak jest? Niestety, odpowiedź na to pytanie jest przecząca, a poszczególne funkcje mogą być obarczone prowizją.

Przedsiębiorca może ponieść wysokie koszty za wykonywanie przelewów, wypłaty gotówki czy też przewalutowania. Istotne jest w tym wszystkim słowo “może”, ponieważ nie jest to regułą. Nie każdy rachunek jest objęty sporymi prowizjami, a korzystając z udogodnień takich jak ranking kont firmowych na stronie https://finhack.pl/ranking-kont-firmowych/, możesz szybko znaleźć tanie konto firmowe.

Które konto firmowe jest najlepsze?

Nie da się wskazać jednego, definitywnie najlepszego konta dla firmy. Różni przedsiębiorcy mają różne potrzeby, dlatego należy przeanalizować własne oczekiwania, możliwości i priorytety. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem będzie firmowe konto wielowalutowe, ze względu na to, że prowadzona przez nich działalność opiera się na kontaktach z podmiotami z całego świata. Dla innych lepszym wyjściem będzie standardowe konto firmowe, do zwykłych rozliczeń na terenie kraju.

Na co zwracać uwagę, wybierając konto?

  • koszty obsługi konta - żaden przedsiębiorca nie chce mierzyć się z nieoczekiwanymi wydatkami za konto dla firmy, dlatego jest to jeden z najważniejszych aspektów
  • opinie klientów - oceny innych przedsiębiorców często zawierają szczegóły, które z perspektywy użytkownika będą niezwykle istotne
  • warunki korzystania z konta - brak uciążliwych limitów przekłada się na większe możliwości.
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.