22.08.2018/16:21

Obroty SPAR Polska wzrosły o 15 procent

SPAR Polska podsumował pierwsze półrocze 2018 roku. W porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem jego obroty wzrosły o ponad 67 mln złotych.

W połowie zeszłego roku obroty SPAR-a kształtowały się na poziomie 483 mln zł, teraz firma informuje o tym, iż udało się osiągnąć poziom ponad 550 mln. – Tak dobry wynik sieć odnotowała dzięki zwiększeniu średniego koszyka zakupowego, a także zwiększeniu efektywności, przejawiającemu się wzrostem obrotów na metr kwadratowy powierzchni sklepów – informują przedstawiciele SPAR Polska.

W planach jest zamknięcie roku 2018 z obrotem o wartości ponad 1,2 mld zł. Sieć zgodnie z założeniami, w dalszym ciągu największy nacisk kłaść będzie głównie na rozwój segmentów, które w ostatnich latach wykazują największą dynamikę wzrostu, czyli mniejsze supermarkety oraz sklepy typu convenience, zapewniające klientom wygodę i szybkość zakupów. Dlatego SPAR w swoich planach rozwojowych zakłada głównie rozbudowę formatów SPAR Express oraz supermarketów SPAR i EUROSPAR. Sieć będzie starała się także bardziej efektywnie zarządzać powierzchnią sprzedaży już istniejących sklepów oraz wykorzystać potencjał marek własnych.

Przedstawiciele sieci zapowiadają także kontynuację strategii opartej na haśle przewodnim „Moja okolica, mój SPAR”, zakładająca współpracę opartą na partnerstwie przedsiębiorców nie tylko z ogólnopolskimi, ale także z lokalnymi dostawcami.

SPAR jest największą na świecie franczyzową siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy oznaczone charakterystycznym logo funkcjonują w 48 krajach, na 4 kontynentach. Ponad 13 tysięcy punktów obsługuje każdego dnia 12 milionów klientów. SPAR Polska jest obecny na rodzimym rynku od 1996 roku, a od 2010 roku należy do Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.