14.08.2017/14:46

Obroty w handlu detalicznym w przeliczeniu na mkw. są w Polsce znacznie niższe, niż w UE

Obroty w handlu detalicznym w 2016 r. nie przekroczyły w Polsce pułapu 2,5 tys. euro na mkw. - wynika z badania GfK. Spośród krajów Unii Europejskiej, tak słaby wynik odnotowały jeszcze jedynie Rumunia i Bułgaria.

Na przeciwnym biegunie znalazły się takie państwa, jak Wielka Brytania, Szwecja i Luksemburg, jak również (spoza UE) Norwegia i Szwajcaria. W każdym z tych krajów obroty w przeliczeniu na mkw. były wyższe, niż 6 tys. euro.

W 2016 roku średnia wielkość obrotów w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni wzrosła w Unii Europejskiej o 0,9 proc. W tym badaniu uwzględniono 27 krajów z wyłączeniem Wielkiej Brytanii ze względu na różnice w kursach walut.

Na wielkość obrotów w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni mają wpływ różne czynniki, m.in. format handlu, siła marki, jakość lokalizacji, obecność konkurencji czy siła nabywcza.

Wzrost średniej wielkości obrotów w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni to istotny wskaźnik kondycji rynku dla detalistów szukających możliwości rozwoju w nowych lokalizacjach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.