01.06.2020/08:41

Od początku pandemii w Polsce powstało 1700 e-sklepów

Niemal 1,7 tys. nowych sklepów internetowych powstało w Polsce od początku pandemii COVID-19 - wynika z danych Bisnode cytowanych przez "Rzeczpospolitą". Co istotne, to szacunek na koniec kwietnia, a zatem wydaje się prawdopodobne, że rzeczywisty wzrost był jeszcze wyższy.

Wzrost liczby e-sklepów o 1,7 tys. oznacza, że jest ich w Polsce już ponad 40 tys. Sklepów internetowych przybywa w Polsce od wielu lat, jednak tak duży, skokowy wzrost ich liczby jest zjawiskiem bez precedensu.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", choć już w poprzednich latach rynek e-handlu w Polsce rósł dwucyfrowo, to obecny rok może być wyjątkowy. O wzroście sprzedaży online mówią przedstawiciele firm obuwniczych takich jak LPP czy CCC (choć e-sprzedaż w żadnym wypadku nie pokryje im strat wygenerowanych przez "zamknięte" sklepy stacjonarne). Na Allegro w trakcie pandemii liczba firm sprzedających produkty wzrosła aż o 15 tys.

"Rzeczpospolita" podaje, że według badań w internecie zakupy robiło do niedawna ponad 60 proc. polskich użytkowników sieci. Teraz, w związku z pandemią koronawirusa i w następstwie zamknięcia przez rząd na kilka tygodni wielu stacjonarnych sklepów, współczynnik ten z pewnością będzie większy, choć na razie trudno go oszacować. Nie wiadomo natomiast, ilu z nowych e-kupujących przekona się na stałe do tego kanału sprzedaży.

źródło: "Rzeczpospolita"

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • bigaj 02.06.2020

    Sklepy odzieżowe będą miały ciężko wygrać walkę o klientów z takim LPP, które ma ugruntowaną pozycje na rynku i ogromne grono stałych klientów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.