13.09.2016/09:51

Od stycznia nowe przepisy dot. zatrudniania Ukraińców w Polsce

Od stycznia przyszłego roku obowiązywać będą nowe zasady zatrudniania Ukraińców w naszym kraju. Zamiast oświadczeń pracodawców o zamiarze zatrudnienia obywatela Ukrainy, potrzebne będą specjalne zezwolenia wydawane przez urzędy pracy - donosi money.pl.

Jak tłumaczy money.pl Jacek Piechota, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, obowiązujące na ten moment przepisy się nie sprawdzają. Świadczy o tym fakt, iż pracodawcy wystawiają znacznie więcej oświadczeń, niż są w stanie zatrudnić pracowników. Ponadto weryfikacja oświadczeń jest utrudniona ze względu na to, iż dokumenty nie są rejestrowane na szczeblu centralnym.

Prezes PUIG nie ukrywa, iż istnieje ryzyko, że po zmianie przepisów na nowe urzędy pracy nie nadążą z weryfikacją wniosków. Z tej przyczyny pojawił się pomysł, aby pieniądze z opłat za wydawanie zezwoleń na pracę pozostawały w tychże urzędach, które dzięki temu miałyby więcej środków na zatrudnienie kolejnych pracowników.

Czytaj więcej na money.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.