29.08.2016/15:13

Odstrzał dzików w związku z ASF

W związku z ostatnimi doniesieniami nt. afrykańskiego pomoru świń (ASF) minister środowiska zalecił myśliwym rozrzedzenie populacji dzików na terenach położonych na wschód od Wisły – informuje interia.pl.

"W ostatnim miesiącu pojawiło się wiele ognisk afrykańskiego pomoru świń. Choć miały one związek z nieprzestrzeganiem zasad bioasekuracji oraz nierejestrowanym handlem trzodą chlewną, doprowadzenie populacji dzika do wskazanego zagęszczenia wydaje się uzasadnione ze względu na dobro gospodarki narodowej. W piśmie skierowanym do Polskiego Związku Łowieckiego oraz do Lasów Państwowych minister środowiska zaleca zmianę obowiązujących wieloletnich łowieckich planów hodowlanych i ograniczenie docelowej liczby dzików do poziomu 5 osobników na 1000 ha (0,5 os/km2)" – podaje Ministerstwo Środowiska w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.