28.07.2020/08:05

Ognisko koronawirusa w Konspolu. Prawie 400 osób na kwarantannie

Małopolska stała się jednym z największych ognisk koronawirusa. W ciągu tygodnia wykryto tam 600 zakażonych osób. Jedno z ognisk znajduje się w zakładach przetwórstwa drobiu Konspol.

Prezydent Nowego Sącza już w ubiegłym tygodniu zwołał sztab kryzysowy i zapowiedział, że nie ma powodów do paniki. Jednym z większych zakładów, które walczą ze skutkami epidemii jest Konspol.

- Potwierdzam, że grupa pracowników Konspolu otrzymała pozytywne wyniki testu zakażenia koronawirusem. Osoby te są już objęte opieką medyczną – poinformowała w rozmowie z money.pl Anna Porębska, dyrektor generalny Konspol Holding w Nowym Sączu. Według danych Senepidu w firmie zachorowało 75 osób. Kwarantanną objęto 394 osoby.

- Konspol podjął decyzję o prewencyjnym wysłaniu grupy pracowników, którzy mogli mieć kontakt z osobami zakażonymi, na 14-dniową kwarantannę celem obserwacji stanu zdrowia, monitorowania wystąpienia ewentualnych objawów i zastopowania dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia - wskazała Anna Porębska.

- Prowadzimy ciągłą prewencyjną akcję informacyjną o COVID-19 dla naszych pracowników, wprowadziliśmy obowiązkowe pomiary temperatury przy wejściu do zakładu, dezynfekcję rąk oraz obowiązek noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Do tego jest też zakaz odwiedzin gości z zewnątrz w zakładzie produkcyjnym - dodaje dyrektor generalna firmy.

Jak wynika z danych Sanepidu, do rozprzestrzeniania się choroby w regionie przyczynić mogły się wesela.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Nicola 30.07.2020

  Pozew zbiorowy, narażenie zdrowia i życia.

  Przezucali ludzi tam gdzie było mało a wiedzieli już o ognisku.
  Zakupili testy tz. "szufladkowe". Robili je bez nadzoru medycznego. Jedna z tych osób co to robiła jest zarazona i ciężko to znosi.
  Jak mózg im się otwozyl to zrobili nam testy za który firma zapłaciła. Ok. Ale co z tego. Pic na wodę. Sanepid nie odpowiada jak się dzwoni do N. S.
  Ale ja ma dobrą wiadomość. Dodzwoniłam się na infolinię w Warszawie. Bardzo się zainteresowali. Zgłoszą to dalej.
  Zaraz podam nr tel. Konkretni ludziska i mówią im więcej osób to zgłosi to lepiej.
  Trzymajcie się.
  22 250 01 15

 • Jagna 28.07.2020

  Zgadzam się w 100% z powyższym komentarzem !!!!
  Nie jesteśmy zaopiekowani medycznie!!!!
  Nie mamy nałożonej kwarantanny mimo dodatniego wyniku !!!
  Do sanepidu nie jesteśmy zgłoszeni ani się do tej instytucji nie idzie dodzwonić !!!
  Lekarz pierwszego kontaktu nie chce nawet słyszeć o pracownikach z konspolu !!!
  Rodzina pracownika konspolu który jest pozytywny na korona wirus nie może nijak się przebadać !!!
  Szpital zakaźny z Nowego Sącza nie przyjmuje na badanie odsyła do sanepidu a sanepid jak wiadomo też ma wyrypane !!!
  Po pierwsze gdy ognisko chorobowe się pojawiło na jedynym z działów to kierownik podszedł do tego nie kompetentnie A maseczki to śmiech na sali jakie tam są to śmiech na sali jednowarstwowa fizelinka którą kazano nosić gdy było już 40 osób chorych !!!!
  To co w tej firmie się wydarzyło to niewyobrażalna liczba błędów w postępowaniu w tych trudnych czasach !!! A sanepid niczym nie odbiega !!!
  Gdyby nie to że sam człowiek się czuje odpowiedzialny za innych to śmiało z covidem można by było objechać polske !!!

 • Aaaa 28.07.2020

  Śmiech na sali "pod opieką medyczną" sanepid jeszcze sie nawet z nimi nie kontaktował, rodziny tych osób nie beda testowane a wiekszość z pozytywnym wynikiem jest bezobjawowa. W ogóle postawa zarządzających tą firmą daleka od przyzwoitej sami dopuścili do takiej liczby zachorowań. Zwykłych ludzi piętnują wielkie firmy udają że coś z tym robią.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także