08.08.2016/14:30

Ograniczenie handlu w niedziele. Solidarność zbiera podpisy pod projektem ustawy

Jak informuje NSZZ Solidarność, siedem na dziesięć pracowników dużych supermarketów to kobiety. Związkowcy przekonują, że praca w niedziele stanowi dla nich problem, gdyż destabilizuje życie rodzinne  matki nie mogą poświęcić odpowiedniego czasu dla dzieci.

NSZZ „Solidarność” planuje we wtorek 9 sierpnia zbiórkę podpisów pod projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Związkowcy będą agitować w centrach miast, bo nadal nie osiągnęli obowiązkowego limitu 100 000 podpisów pod projektem. A ustawę planują złożyć w Sejmie za miesiąc – donosi TVN 24. Czy się uda? Zakupy w niedzielę są w Polsce popularne.

Zmiana prawa to szansa dla właścicieli mniejszych sklepików, którzy przestają być konkurencją dla supermarketów czy popularnych dyskontów.

Przeciwni pomysłowi są pracodawcy oraz najemcy sklepów w centrach handlowych. Twierdzą, że w ten sposób mogą podrożeć czynsze, bo zmaleje ruch., a w konsekwencji ceny dla klientów sklepów albo pójdą w górę albo część handlarzy zostanie wyparta z rynku. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • jestem za 08.08.2016

    Powinni zabronić handlu w niedziele.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.