30.09.2020/21:15

Około 1 mln zł na koncie jednej sieci hotelarskiej z programu „bon turystyczny”

Do tej pory aktywowano ponad 1 mln bonów na kwotę 855 mln zł. ZUS przekazał firmom turystycznym ponad 213 mln zł. Rekordowy przelew, na prawie milion, dostała znana sieć hotelarska – podał serwis money.pl.

Jedna z dużych sieci hotelarskich otrzymała z bonu turystycznego prawie 900 tys. złotych. Była to jak do tej pory najwyższa kwota przelana przedsiębiorcy.

To wyższa kwota, niż wszystkie płatności bonami w 28 placówkach zrzeszonych w Polskim Holdingu Hotelowym.
Jak podaje ZUS, 76 tys. rekordowym dniem pod względem wykorzystania bonu turystycznego był trzeci sierpnia. Zarejestrowano wtedy płatności bonami, na kwotę 52 mln zł.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł.

Już w pierwszy weekend od uruchomienia programu pobrano ponad 142 tys. bonów o łącznej wartości ponad 122 mln zł.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także