11.01.2017/14:01

Opłacono emisję nowych akcji Alma Marketu

Znajdująca się w restrukturyzacji spółka Alma Market poinformowała o tym, że 10 stycznia br. doszło do opłacenia emisji 5,5 mln nowych akcji serii H o wartości 1 zł każda.

Podwyższenie kapitału zakładowego spółki i emisję nowych akcji uchwalono 4 stycznia br., podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki. Emisja akcji serii H skierowana jest do Tomasza Żarneckiego, przedsiębiorcy, do którego należy m.in. sklep E.Leclerc w Nowym Targu. Nowy inwestor obiecał Almie, że oprócz objęcia emisji, pożyczy spółce 24 mln zł na pokrycie kosztów postępowania sanacyjnego.

Przypomnijmy, od 15 grudnia 2016 r. w Alma Markecie trwa postępowanie sanacyjne. Firma zmagająca się z licznymi problemami (brak pieniędzy, brak towarów na półkach, zepsute relacje z dostawcami) obecnie posiada już tylko dziewięć sklepów (w większości na terenie woj. małopolskiego), podczas gdy kilkanaście miesięcy temu miała ich 48.

Jeden papier Alma Marketu jest dziś warty ok. 2,8 zł. Dla porównania, latem 2007 r. za pojedynczą akcję Almy płacono nawet ok. 160 zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.