21.09.2018/13:54

Opłaty reklamowe na stacjach benzynowych. Nowy wyrok zmienia dotychczasową interpretację?

Warto pamiętać, że nawet brak opłaty reklamowej na terenie gminy wiązać się może z ryzykiem niespełnienia wymogów wprowadzanych przez gminy w ramach tzw. uchwał krajobrazowych. Niedostosowanie przez właściciela posiadanych obiektów reklamowych do wymogów uchwał w terminie (np. spowodowana niejasnym brzmieniem uchwały) wiąże się z ryzykiem wymierzenia przez urząd dotkliwych kar pieniężnych.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się wzrostu ilości sporów dotyczących opłaty reklamowej, w szczególności, że kolejne gminy opracowują uchwały zmierzające do ich wprowadzenia. Zwiększająca się liczba uchwał krajobrazowych wskazuje również, że niebawem mogą rozpocząć się pierwsze postępowania kontrolne, które będą miały na celu weryfikację spełnienia wymogów wprowadzonych przez władze lokalne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.