06.12.2017/08:02

Opóźnia się start sieci handlowej Lasów Państwowych

W grudniu, po opóźnieniach, wystartuje pierwszy sklep Lasów Państwowych. Sprzedawana będzie w nim dziczyzna - informuje "Puls Biznesu". 

Sklep miał wystartować już w lipcu. Początkowo planowana była dynamiczna ekspansja placówek, a także samodzielnych stoisk w hipermarketach. Tak się nie stało - jak tłumaczą Lasy Państwowe - z powodów formalnych.

Pierwszy sklep wystartuje w pobliżu siedziby Lasów Państwowych w Warszawie. Obecne plany przewidują, że wystartują kolejne punkty - w Katowicach, Olsztynie i Radomiu. Klienci znajdą tam m.in. przetwory z dziczyzny.

Przypomnijmy, że Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych w maju br. deklarował w rozmowie z "PB", że pierwszy sklep firmy otwarty zostanie "za około dwa miesiące" w Warszawie w pobliżu ul. Grójeckiej. Do końca roku miały działać cztery placówki, a docelowo kilka-kilkanaście. Oferta sieci handlowej Lasów Państwowych skupiać ma się na dziczyźnie i przetworach z grzybów i jagód.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych liczy też na to, że uda mu się przekonać osoby sprzedające grzyby i jagody przy drogach do tego, by przeniosły się na "specjalne miejsce sprzedaży na bazie parkingów leśnych". Tomaszewski w majowej rozmowie z "PB" podkreślił jednak, że aby to się udało, potrzebna jest nowelizacja prawa.

Lasy Państwowe myślą także o wprowadzeniu do sprzedaży w swoich sklepach miodu. Państwowa spółka chciałaby zachęcić leśniczych prowadzących w lesie własne pasieki do produkowania miodu specjalnie z myślą o punktach handlowych LP.

Czytaj więcej w "PB".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.