02.03.2017/09:11

Organic Farma Zdrowia pożyczy pieniądze swojemu dostawcy

Notowana na giełdzie spółka Organic Farma Zdrowia poinformowała o zawarciu umowy pożyczki z jednym ze swoich dostawców, Jerzym Skoniecznym, który jest także akcjonariuszem i członkiem rady nadzorczej spółki. Skonieczny pożyczył od OFZ 1,68 mln zł na trzy lata.

Skonieczny w radzie nadzorczej Organic Farmy Zdrowia zasiada od maja 2014 r. Trafił do niej po tym, jak objął 300 tys. akcji OFZ w zamian za 10 przekazanie spółce 10 sklepów Tradycyjne Jadło, którymi zarządzała jego własna firma (szyld tych sklepów zmieniono później na Organic Farma Zdrowia). Spółka Tradycyjne Jadło wciąż działa na rynku, a w jej ofercie znaleźć można m.in. wędliny suche, podsuszane, swojskie i staropolskie.

Zgodnie ze stanem na 26 października 2016 r. (ostatnie walne zgromadzenie akcjonariuszy OFZ), do Skoniecznego należało 5,87 proc. akcji Organic Farmy Zdrowia spółki. Uprawniają one do 6,40 proc. głosów na walnym giełdowej spółki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.