24.04.2020/10:36

Organic Farma Zdrowia stawia na e-grocery. Sieć inwestuje w magazyn do obsługi sklepu internetowego

Sieć sklepów Organic Farma Zdrowia na początku maja uruchomi magazyn żywności ekologicznej przeznaczony wyłącznie pod sprzedaż internetową sklepu Organic24.pl. To oznacza, że dystrybutor chce na dużą skalę rozwijać swój biznes e-grocery.

Spółka wynajęła na terenie Warszawy nowy magazyn, przeznaczony wyłącznie pod sprzedaż internetową sklepu Organic24.pl. Magazyn ma kubaturę 6000 metrów sześciennych i jest dziesięć razy większy od obecnego i - jak podaje spółka - będzie największym obiektem w Polsce, specjalizującym się w sprzedaży żywności i produktów ekologicznych on-line. 

Założeniem jest oferowanie pełnego asortymentu, jaki jest w ofercie, czyli kilku tysięcy produktów, łącznie ze wszystkimi świeżymi artykułami takimi jak wędliny, mięso, nabiał, pieczywo, sery, warzywa i owoce czy dania gotowe. Potencjał logistyczny będzie elastycznie dostosowywany do ilości zamówień, głównie dzięki zwielokrotnionej powierzchni magazynowej i do pakowania, znacząco zwiększonej ilości pracowników, wyposażenia, w tym w osprzęt informatyczny. Dostawy na terenie Warszawy i okolic będą realizowane tego samego dnia, a na terenie kraju maksymalnie w 48 godzin. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia działalności w nowym obiekcie - planowanej na początek maja. 

Równolegle spółka opracowała, przetestowała i uruchamia w wielu sklepach nowe możliwości bezpiecznego i wygodnego sposobu realizacji zakupów, w trzech wariantach: Click & Collect (zamówienie od klienta, robione dowolnie przez telefon, FB, mail  i odbiór osobisty w sklepie lub pod sklepem), Click & Drop (odbiór osobisty, ale z włożeniem zakupów do bagażnika samochodu klienta na parkingu pod sklepem) oraz Click & Drive (dostawa do domu klienta).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.