20.01.2021/20:22

Orlen szuka nowych pomysłów i uruchamia własny program dla startupów

W ciągu ostatnich dwóch lat PKN Orlen zweryfikował ok. 1000 rozwiązań oferowanych przez młode spółki technologiczne. Nie wszystkie zostały wprowadzone w życie, ale koncern dostrzegł spory potencjał drzemiący w startupach.

PKN Orlen brał dotąd udział w zewnętrznych programach skierowanych do młodych spółek technologicznych, takich jak Pilot Maker Elektro ScaleUp czy Space3ac Scale Up II. Pozytywne doświadczenia wyniesione z tej współpracy, ale też chęć wyprzedzenia konkurencji sprawiły, że koncern postanowił wystartować z własnym projektem tego typu. Ma mu to dać możliwość testowania i wprowadzania nowych rozwiązań szybciej niż dotychczas.

Program jeszcze nie ruszył. Obecnie koncern jest na etapie poszukiwania partnera posiadającego międzynarodowe doświadczenie i sieć kontaktów z polskimi i zagranicznymi organizacjami należącymi do ekosystemu startupów. Podmiot ten będzie pełnił rolę operatora korporacyjnego Akceleratora PKN Orlen.

Sądząc po dotychczasowej współpracy z młodymi spółkami technologicznymi, w polu poszukiwań koncernu są nowe rozwiązania i technologie w takich obszarach jak elektromobilność, bezpieczeństwo, sprzedaż detaliczna, logistyka oraz HR. 

Ostatnio prezes PKN Orlen - Daniel Obajtek, zapowiedział, że firma chce mocno wchodzić w bezopsługowe punkty odbioru paczek, instalowane przy nowych sklepach Ruch oraz przy stacjach paliw (plany zakładają, że do końca 2022 roku uruchmi ich 2000). Koncern zamierza też rozwijać nowe formaty detaliczne poza stacjami paliw. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także