17.07.2018/11:49

OSM Piaski zwiększa przychody o 30 proc.

Wzrost przychodów o ponad 30 procent w stosunku do roku ubiegłego, nowe produkty, znaczące rozszerzenie sieci sprzedaży, rebranding marki, oraz inwestycje w linie produkcyjne – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach w dobrej kondycji obchodzi 70.lecie działalności.

OSM w Piaskach powstała 1 stycznia 1948 roku i dzisiaj należy do jednych z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w branży mleczarskiej. Spółdzielnia zatrudnia obecnie 140 osób, a swoje produkty sprzedaje głównie w woj. lubelskim i na rynku warszawskim. Oferta spółdzielni obejmuje wyroby bez dodatku mleka w proszku, konserwantów i ulepszaczy. - Od początku swojej działalności na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie oraz zadowolenie naszych klientów. Dlatego dbamy o to, aby na ich stołach znalazły się tradycyjnie wytwarzane, naturalne produkty, które „smakują jak dawniej” – podkreśla Mirosław Domański, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

Firma łączy długoletnią tradycję z dokładną analizą współczesnych trendów konsumenckich. Dlatego spółdzielnia sukcesywnie wprowadza na rynek nowe produkty oraz przywiązuje dużą uwagę do nowoczesnego wyglądu i funkcjonalności opakowań. W ostatnim czasie w sklepach pojawiły się m.in. produkty bez laktozy (kefir i jogurt naturalny typu greckiego), jogurt naturalny typ grecki o obniżonej zawartości tłuszczu (kubek 400 g) zsiadłe mleko piaseckie (miska 350 g), kefir jak dawniej (butelka 250 g) oraz twaróg piasecki półtłusty 330 g w funkcjonalnym opakowaniu otwórz/zamknij.

- Zmieniamy się, bo musimy reagować na zmieniające się gusta naszych klientów i wychodzić naprzeciwko ich oczekiwaniom. Naszą odpowiedzią na rosnącą świadomość konsumentów są „czyste etykiety” na naszych produktach. Promujemy je również w niestandardowy sposób, jak na przykład Kefir jak dawniej, który trafia do kibiców podczas meczów żużlowych – mówi Andrzej Grochoła, kierownik ds. marketingu OSM w Piaskach.

Warto dodać, że w roku jubileuszu spółdzielni, jej sztandarowe produkty – Kefir jak dawniej, Zsiadłe mleko Piaseckie jak dawniej i Twaróg Śmietankowy otrzymały prestiżowy certyfikat „Jakość i Tradycja”. Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego wyróżnia w ten sposób produkty żywnościowe wysokiej jakości, o tradycyjnym charakterze, posiadające unikalne cechy oraz wytwarzane według najwyższych standardów produkcyjnych.

- Certyfikat „Jakość Tradycja” przyznany przez kapitułę jest pięknym podsumowaniem naszej dotychczasowej działalności. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ jest symbolem solidnej pracy całego zespołu OSM w Piaskach, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby produkty, które trafiają na stoły naszych klientów miały najlepszy, tradycyjny smak i najwyższą jakość – mówi Mirosław Domański, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach. Spółdzielnia planuje kolejne inwestycje. Jeszcze w tym roku w OSM w Piaskach ma się rozpocząć budowa  działu do produkcji napojów fermentowanych. Przewidywany koszt to 8 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.