20.11.2020/16:07

OSM Piątnica przejmuje SM Bielmlek. Zbigniew Kalinowski: Przywrócimy produkcję i odbudujemy skup mleka

OSM Piątnica przejmie mającą problemy Spółdzielnię Mleczarską Bielmlek. Dnia 19 listopada 2020 roku Rada Wierzycieli wskazała OSM Piątnica jako partnera do restrukturyzacji SM Bielmlek. Spółdzielnia w Bielsku Podlaskim jest w procesie sanacji od 31 marca br.

Po ogłoszeniu decyzji Rady Wierzycieli OSM Piątnica niezwłocznie przystąpiła do prac zmierzających do włączenia zakładu w struktury Spółdzielni. Przyłączenie SM Bielmlek do OSM Piątnica daje szansę na wznowienie produkcji oraz ochronę miejsc pracy.

OSM Piątnica to spółdzielnia ciesząca się dużą renomą w środowisku mleczarskim oraz zaufaniem rolników. Spółdzielnia za wysokiej jakości surowiec już od 20 lat płaci rolnikom najwyższą cenę w Polsce. OSM Piątnica corocznie zwiększa także nakłady na inwestycje – obecnie są one najwyższe w stosunku do obrotów w całej branży. Spółdzielnia inwestuje w rozwój swoich obu zakładów zlokalizowanych w Piątnicy oraz w Ostrołęce.

- Przyłączenie Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek do OSM Piątnica zakończy okres niepewności oraz jest gwarancją zwiększenia produkcji mleczarskiej w tym zakładzie. Planowane przez nas działania zakładają przywrócenie produkcji, a tym samym zachowanie miejsc pracy oraz odbudowę skupu mleka – mówi Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica.

OSM Piątnica to polska spółdzielnia mleczarska należy do ponad 2 tys. rolników. Oferta spółdzielni obejmuje szeroki asortyment produktów mleczarskich, w tym znany Serek Wiejski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także