25.06.2020/09:18

Oszuści podszywają się pod sieć IKEA. Próbują wyłudzić dane

W ostatnim czasie na Facebooku pojawiły się posty, w których za wzięcie udziału w ankiecie można wygrać bon o wartości 2500 złotych na zakupy w sklepach sieci IKEA. Szwedzka sieć jednak stanowczo odcina się od tej "promocji" i ostrzega przed próbą wyłudzenia danych osobowych – informuje serwis lublin.se.pl.

"Witaj Polsko! Z przyjemnością informujemy, że ukończyliśmy 31 lat! Z tej okazji rozdajemy bezpłatny kupon prezentowy IKEA naszym codziennym odwiedzającym. Więc szybko kliknij tutaj (link) i zdobądź kupon!" - czytamy w poście na Facebooku. Link prowadzi do krótkiej ankiety, po wypełnieniu której należy podać swoje dane osobowe, by wziąć udział w losowaniu bonu towarowego. Tak naprawdę nikt z biorących udziału w tej zabawie nie otrzyma nagrody, a dane osobowe najprawdopodobniej trafią w niepowołane ręce.

Aneta Gil, liderka ds. komunikacji zewnętrznej IKEA Retail podkreśla na łamach „Super Expressu”, że jej sieć nie ma z tymi akcjami nic wspólnego. Przypomina ona, że IKEA o wszystkich konkursach i promocjach informuje wyłącznie za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacji firmy IKEA Retail Polska. Profil "IKEA Polska" na Facebooku, który publikuje reklamę, nie jest żadnym z nich. To amatorski fanpage, wykorzystujący nazwę i materiały graficzne szwedzkiej firmy.

Więcej w serwisie lublin.se.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.