27.09.2021/15:27

PAIH i e-Izba podpisały porozumienie w sprawie rozwoju eksportu w handlu internetowym

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) i Izba Gospodarki Elektronicznej podpisały porozumienie o współpracy w zakresie promowania, edukowania i rozwoju eksportu w handlu internetowym. To potwierdzenie dotychczasowych dobrych doświadczeń we wzajemnych działaniach i plan na kolejne lata.

Porozumienie podpisali Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej i Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, a także Grzegorz Słomkowski, członek zarządu tej organizacji.

Jak podają sygnatariusze, celem współpracy jest stworzenie dogodnych warunków do rozwoju i umocnienia polskiej branży cyfrowej oraz e-commerce na rynku polskim oraz na rynkach zagranicznych. Porozumienie obejmuje też promowanie rodzimych przedsiębiorstw względem potencjalnych kontrahentów zagranicznych obecnych na rynku polskim lub dopiero planujących współpracę gospodarczą.

W ramach zawartego porozumienia, Izba Gospodarki Elektronicznej – organizacja non profit reprezentująca interesy firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce – będzie m.in. dzielić się wiedzą i doświadczeniem, by wspierać dalszy rozwój eksportu online. Eksperci z PAIH będą z kolei angażować się w cykliczne warsztaty i szkolenia dla biznesu, które realizowane są w ramach Szkoły Gospodarki Cyfrowej prowadzonej przez e-Izbę.

– Handel transgraniczny, z uwagi na odmienne realia prawno-podatkowe danego rynku, wciąż stanowi ogromne wyzwanie dla branży e-commerce. Do tego dochodzą kwestie różnic w zakresie promocji, e-marketingu oraz płatności, które są kluczowe w działalności transgranicznej. Izba Gospodarki Elektronicznej od lat wspiera polskie firmy e-commerce w eksporcie online. Mamy fantastyczne produkty, świetną obsługę klienta oraz jesteśmy przygotowani logistycznie na obsługę klienta zagranicznego. Współpraca z PAIH to dla nas ważny krok w dalszym wspieraniu przedsiębiorców sektora MŚP w międzynarodowej ekspansji – powiedziała Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także