30.07.2020/17:16

Pamapol jednak zostaje na giełdzie. Walne zgromadzenie podjęło decyzję

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Pamapolu zdecydowało dziś o uchyleniu uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji oraz wycofania akcji spółki z obrotu na GPW – poinformowała spółka w komunikacie.

To działanie upoważniło zarząd do cofnięcia złożonego do KNF wniosku o zniesienie dematerializacji, wystąpienia do sądu z informacją o uchyleniu zaskarżonej uchwały delistingowej oraz do dokonania wszelkich innych czynności faktycznych i prawnych, jakie zarząd uzna za niezbędne do zniesienia skutków uchwały delistingowej.

W związku z poprawą perspektyw rynkowych zarząd Grupy Pamapol zdecydował, że chce kontynuować jej rozwój także w oparciu o rynek publiczny. Dlatego na czwartkowym zwyczajnym walnym zgromadzeniu spółki pod rozwagę akcjonariuszy poddany został projekt uchwały uchylającej uchwałę delistingową.

"Zdaniem zarządu spółki, w sytuacji ograniczonych możliwości finansowania bankowego i przy jednoczesnych wiarygodnych prognozach wzrostów potrzeb rozwojowych spółek grupy, niezbędne jest poszukiwanie alternatywnych źródeł finansowania. W tym kontekście obecność spółki na rynku regulowanym daje znacząco więcej możliwości i zwiększa szanse na pozyskanie środków finansowych" - napisano w projekcie uchwały.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także