03.06.2020/08:53

Pamapol ma dofinansowanie z NCBiR. Firma będzie doskonalić technologie drobiarskie

Firma Pamapol poinformowała w raporcie bieżącym, że 2 czerwca jej spółka zależna Mitmar podpisała Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie badań nad lepszym zagospodarowaniem surowca w procesie przetwórstwa drobiu. Firma może otrzymać do 5,78 mln zł wsparcia.

NCBiR dofinansuje projekt zatytułowany "Badanie, opracowanie i weryfikacja w warunkach rzeczywistych nowatorskiej technologii zagospodarowania korpusu drobiowego w zakładzie Mitmar Sp. z o.o.". Wsparcie udzielone zostanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Całkowity koszt projektu wynosi 13,95 mln zł. Firmie Mitmar zostało przyznane dofinansowanie w kwocie nieprzekraczającej 5,78 mln zł. Dofinansowanie przekazywane będzie w formie zaliczki lub refundacji poniesionych wydatków kwalifikowalnych, które będą wypłacane w wysokości określonej w harmonogramie płatności projektu. Projekt kończy się 31 października 2021 r.

Pamapol ma siedzibę w Ruścu koło Wielunia. Specjalizuje się w produkcji dań gotowych, konserw i pasztetów.

Mitmar to firma handlowa, obecna na rynku mięsnym, polskim i zagranicznym od 1995 roku. Oferuje asortyment mrożonego i chłodzonego mięsa: wieprzowego, wołowego i drobiu. Posiada własną chłodnię składową oraz pakownię, w której konfekcjonujemy asortyment pod własną marką i logo. Jest również producentem warzyw mrożonych oraz dań gotowych.

Pamapol i Mitmar tworzą grupę kapitałową, w której uczestniczą także marki Spichlerz Rusiecki i Kwidzyn.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.