15.10.2019/20:35

Panattoni inwestuje w Rudzie Śląskiej. Powstanie nowe centrum logistyczno-produkcyjne

Panattoni Europe kupiło działkę działkę, na której powstanie Panattoni Park Ruda Śląska II o powierzchni ponad 55 200 mkw. Budowa ma się rozpocząć na początku przyszłego roku.

Deweloper zakupił właśnie działkę o wielkości 12 hektarów. Cały kompleks ma składać się będzie z dwóch obiektów klasy A, powstałe powierzchnie mogą być wykorzystywane na magazynowanie, sortowanie i konfekcjonowanie, czy lekką produkcję. Park powstanie w granicach miasta, 2 km od Drogowej Trasy Średnicowej oraz niedaleko autostrady A4 i będzie spełniać kryteria certyfikacji BREEAM
.
- Górny Śląsk ze swoją największą w Polsce konurbacją to jedna z najlepszych lokalizacji już nie tylko w kontekście polskiego biznesu, ale i tego o transeuropejskim zasięgu działania. Obszar ten ma dostęp do bardzo dobrej infrastruktury kolejowej oraz transportowej - gęstej siatki dróg krajowych i autostrad. Regionowi sprzyja także dostęp do wykwalifikowanej kadry zawodowej, rozsądna cena za ziemię, a także jej dostępność - mówi Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni Europe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.