02.04.2020/10:24

Pandemia koronawirusa nie zatrzyma dynamicznego rozwoju sieci Profi

Należąca do fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, rumuńska sieć supermarketów Profi Rom Food kontynuuje ekspansję pomimo pandemii Covid 19, otwierając w marcu 20 nowych sklepów. To podobna liczba jaką rumuński operator uruchomił w pierwszych dwóch miesiącach roku - pisze serwis zf.ro.

Jak wskazują przedstawiciele Profi Rom Food pandemia Covid-19 wywołała potężne zmiany w handlu detalicznym, od bezprecedensowych środków ochrony zdrowia po sposób interakcji ludzi w sklepach, czy zmiany w łańcuchach dostaw, a wszystko to przy ogromnych kosztach.

Jednocześnie operator zapowiada, że pomimo bardzo trudnych warunków chce utrzymać tempo rozwoju z 2019 r. W ubiegłym roku detalista otworzył 260 nowych sklepów, zamykając 2019 r. liczbą 1184 lokali. Obecnie firma ma 1232 placówki działające w 565 miejscowościach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.